A-tím 23.7.2021

FL | Skvelý vstup do sezóny, víťazstvo okorenené skvelou atmosférou

Zverenci trénera Petra Hlinku vstúpili do sezóny víťazstvom proti FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble 4:0 (4:0). Dva góly strelil Jakub Kadák. Po jednom pridali Adam Tučný a Richard Križan.
4:0 (4:0)
Štadión Sihoť
1. kolo, 20:00

AS Trenčín | Kukučka - Yem, Pires, Križan, Madu - Kadák (75. Kmeť), Lavrinčík, Zubairu - Tučný (67. Gaži), Ibrahim (67. Ikoba), Azango (85. Ghali)

FC ViOn Zlaté Moravce | Kira - Čögley, Menich, Bednár, Čonka - Sloboda, Tóth (38. Gamboš) - Mondek, Kyziridis, Chobot (46. Yilmaz) - Švec (46. Ďubek)

Góly | 13. Tučný, 29. Kadák, 40. Kadák, 45. Križan

Žlté karty | 45. Križan, 70. Azango – 65. Kyziridis, 75. Menich

Rozhodovali | Ziemba - Vorel, Jekkel

Diváci | 586

Po opatrnom úvode potiahol loptu cez viac ako polovicu ihriska Tučný. Pred pokutovým územím prihral Kadákovi, ten sa dokázal uvoľniť cez brániaceho hráča, ale Kira bol na mieste. O chvíľu neskôr sme sa dostali do vedenia. Lavrinčík napriahol z úctyhodnej diaľky, Kira loptu vyrazil a Tučný bol na mieste a upratal ju do siete – 1:0. V 22. min sa v pokutovom území dostal k zakončeniu Ibrahim, no brankár hostí bol na mieste. Vyrovnanie mohol priniesť únik Chobota. Z ťažkého uhla však nenamieril presne. Gól padol na opačnej strane ihriska. Po dlhej lopte od Zubaira bol Kadák v osobnom súboji skôr ako Kira, loptu si posunul do strany a do prázdnej bránky skóroval. V závere polčasu Ibrahim vybojoval loptu pred súperovou šestnástkou, vďaka čomu sa traja naši hráči rútili na Kiru. Ibrahimov pokus síce vyrazil, no lopta sa dostala ku Kadákovi, ktorý upravil na rozdiel troch gólov - 3:0. Bodku za úvodným dejstvom dala Križanova hlavička, ktorá zapadla do horného rohu bránky – 4:0. V druhom polčase boli aktívnejší hostia. Striedajúceho Ďubeka vychytal pohotový Kukučka a odrazenú loptu Yilmaz poslal nad bránku. V 62. min sa Yilmaz uvoľnil no z desiatich metrov netrafil priestor troch žrdí. Na opačnej strane ihriska mohol pridať svoj druhý gól v zápase Tučný. Z priameho kopu trafil žrď Kirovej bránky. V 70. min sa opäť vyznamenal Kukučka, keď zneškodnil Bednárovu hlavičku zblízka.

Ohlasy po zápase

Fotogaléria

Autor: tasr

ASTV 29.3.2024

Gong | Musíme ďalej tvrdo pracovať a ťahať za jeden povraz

Naše mužstvo pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká po reprezentačnej prestávke...