A-tím 24.1.2015

Na koniec sústredenia prehra, Sparte ale vyrovnaným súperom

Zverenci trénera Martina Ševelu sa so sústredením v českom Nymburku rozlúčili prehrou na ihrisku Sparty Praha 1:2 (0:1). Domácim sme ale v kvalitnom zápase boli vyrovnaným súperom. Jediný gól AS zaznamenal Jakub Holúbek. Ďalšie obrovské šance nevyužili Emmanuel Edmond a Karol Mondek.
2:1 (1:0)
11:00
AC Sparta Praha - AS Trenčín

AC Sparta Praha | Štěch – Kadeřábek, Holek (46. J. Brabec), Kováč, Podaný – Mareček, Vacek (73. Přikryl), Shala – Dočkal, L. Krejčí (76. Breznaník) – Lafata (82. Picault)

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley, Ramón (46. Rundič), Kleščík, Madu – Rabiu, Lobotka, Bero (75. Bariš) – Guba (46. Mondek), Edmond (63. Jairo), Holúbek

Góly: 43. Lafata, 72. Dočkal (11 m) - 61. Holúbek

Rozhodovali: Houdek – Mokrusch, Hrabovský

Divákov: 500

Od prvého hvizdu sa na umelom trávniku akadémie Sparty Praha hralo zaujímavé a veľmi kvalitné stretnutie. V úvode sme hrozili najmä po ľavej strane po akciách Holúbeka a Madua. Prudké centre však nenašli adresátov, alebo dobre zaúradovala obrana Sparty. Domáci sa do prvej vážnej šance dostali po necelej štvrťhodine hry. Dočkal po nedôslednej hlavičke Kleščíka ale poslal loptu mimo žrde. V 18. min našiel Maduho center hlavu Holúbeka, tomu však lopta nesadla tak ako si predstavoval. Skóre stretnutia mohol zmeniť o minútu neskôr Edmond, ktorý sa doslova prebil aj cez brankára Štecha. Loptu ale už nemal pod kontrolou a Kováč ju poslal priamo do autu. Následne Berova strela po odrazenej lopte letela mimo žrde. Sparťania pohrozili Lafatom, keď po akcii na pravej strane poslal domáci kanonier loptu tesne vedľa pravej žrde. V 35. min mieril Shala hlavou tesne pod brvno, no Šemrinec sa vytiahol, a loptu vytlačil na roh. Aj nasledujúce minúty patrili domácim, ktorí nás zatlačili pred našu šestnástku. Šemrinec odolával, ale v 42. min už nestačil na strelu nepokrytého Lafatu. Ten si nabehol na prízemný center z pravej strany.

Pokiaľ prvý polčas sa skončil aktivitou a gólom Sparty, začiatok druhého bol pod taktovkou AS. Lobotkova strela spoza šestnástky a ani šanca Bera zmenu skóre nepriniesli. V 56. min sa dostával do gólovej pozície Holúbek, no Štech vybehol mimo pokutové územie a v poslednom momente poslal loptu do autu. V 61. min sa už skóre zmenilo. Mondek sa uvoľnil na pravej strane, potiahol akciu a centrom pred bránku vyzval spoluhráčov na skórovanie. Rabiu sa nezľakol súboja a voľnú loptu následne dopravil do siete Holúbek – 1:1. Spartu sme v týchto momentoch naďalej prehrávali. Holúbek mieril tesne vedľa pravej žrde. Mondek po akcii Jaira namieril sám pred Štechom iba do domáceho gólmana. Rozhodnutie priniesla 72. min po našej strate na polovici ihriska minimálne prísna penalta po zákroku Madua. V závere stretnutia si oba tímy vypracovali po dve zaujímavé príležitosti, ale skóre sa už nezmenilo.