A-tím 28.2.2015

Na úvod jari domáce víťazstvo nad Duklou

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali v prvom zápase jari doma nad FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0). Góly AS zaznamenali Jakub Holúbek a Ibrahim Rabiu.
2:0 (2:0)
20. kolo, 14:30
AS Trenčín - FK Dukla Banská Bystrica

AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu – Rabiu, Lobotka, Bero (58. Koolwijk) – Van Kessel (82. Guba), Jairo (67. Edmond), Holúbek

FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Snitka, Vajda, Had, Savič – Willwéber, Faško – Balko (46. De Vito), Polievka, Kupec (82. Marinkovič) – Šovčík (73. Gálik)

Góly: 9. Holúbek, 25. Rabiu

Žltá karta: 72. Willwéber

Rozhodovali: Leško – Benko, Špivak

Diváci: 2752

Komentár

Od úvodných minút sme boli aktívnejším tímom. Súpera sme zatlačili pred vlastnú šestnástku. Úvodný gól zápasu prišiel v 9. min po centri Van Kessela z pravej strany. Jairo loptu priťukol hlavou Holúbekovi a ten už nemal problém zblízka ju poslať za čiaru – 1:0. Po štvrťhodine hry sa Dukla dostala po prvý raz pred našu šestnástku a hneď horelo. Polievka sa po spolupráci so spoluhráčom dostal až pred Šemrineca, ale ten bravúrne vyrazil na roh. Hra na chvíľu stratila tempo, ale to netrvalo dlho. V 25. min získal loptu pred vlastnou šestnástkou Madu. Po dlhom šprinte vysunul Van Kessela, ktorý spätnou prihrávkou pred bránku nechal vyniknúť Rabia – 2:0. Na našej strane boli aj ďalšie príležitosti, no finálna prihrávka nevychádzala podľa predstáv.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako prvá polovica zápasu. Zverenci trénera Ševelu dominovali v držaní lopty a súpera zatlačili na jeho polovicu. Ten sa len sporadicky dostával k našej šestnástke, no Šemrinec zasahovať nemusel. Napriek prevahe sme si dlho vyložené šance nevypracovali. Po góle volala až strela Holúbeka z hranice šestnástky v polovici druhého polčasu. O chvíľu neskôr vystrelil tesne vedľa pravej žrde Madu a následne hlavičkoval rovnako vedľa Rundič. V 77. min zakombinovali na pravej strane Holúbek a Edmond, k spätnej prihrávke sa dostal Rabiu, ale vystrelil nad bránku. Veľkú šancu nepremenil ani Edmond. V druhom polčase tak gól už nepadol.