A-tím 27.6.2015

Na záver sústredenia prehra proti Dukle Praha

Zverenci trénera Martin Ševelu prehrali v záverečnom stretnutí týždňového sústredenia v stredných Čechách, keď v Bystřici nad Pernštejnem podľahli Dukle Praha 1:2 (0:1). Jediný gól AS zaznamenal po individuálnej akcii Dávid Guba.
2:1 (1:0)
Bystřice n./P.
PRÍPRAVNÝ, 10:30
Dukla Praha - AS Trenčín

Dukla Praha | Chudý (46. Rada) - Jeřábek, Štetina, Vrzal (Vojković), Milošević (72. Jurendić) - Považanec (68. Čajič), Kovaľ (46. Marek Hanousek), Gedeon (68. Tetour) - Néstor (46. Krmenčík), Beaugel (84. Manzia), Berger (72. Mareš)

AS Trenčín | Šemrinec (46. Chovan) - Šulek, Ramón, Kleščík, Skovajsa - Lobotka – Bero (77. Koolwijk), Rabiu - Van Kessel (65. Bailey), Jairo (65. Wesley), Paisley (46. Guba)

Góly: 7. Albiach, 81. Jeřábek – 49. Guba

Žlté karty: 58. Štetina – 76. Ramón

Už v 4. min potiahol akciu po pravej strane Van Kessel a spätnou prihrávkou našiel na úrovni šestnástky Bera. Mladý záložník AS však nemal dosť priestoru na tvrdú strelu a lopta tak skončila iba v náručí brankára. Hoci sme pohrozili ako prví, úvodná polovica prvého polčasu patrila Dukle. V 7. min otvoril skóre stretnutia po strate pred našim pokutovým územím prudkou strelou Albiach – 0:1. Hralo sa vo vysokom tempe a občas na trávniku poriadne iskrilo. V 24. min sme sa po dlhšej dobe dostali do šance, keď Paisley si nabehol na dlhú prihrávku a poslal loptu z ľavej strany pred bránku. Číhajúci Jairo ale na loptu nezasiahol. Od tohto momentu sme začali kontrolovať hru a prichádzali aj šance. V 35. min vystrelil spoza pokutového územia Rabiu, no brankár Dukly bol pozorný. Najväčšiu príležitosť prvej polovice sme mali o päť minút neskôr. Van Kessel nacentroval z pravej strany na zadnú žrď, no Jairo pálil nad bránku.

Pokiaľ úvod prvého polčasu nám nevyšiel podľa predstáv, v druhom sa nám prvé minúty vydarili. V 49. min využil Guba svoju rýchlosť i dôraz a zaslúžene vyrovnal – 1:1. Súpera sme skúšali prekonať najmä z krídelných priestorov. V 72. min poslal krížnu strelu v sľubnej pozícii nad Guba. Dukla sa často nedostávala k blízkosti našej šestnástky, ale bola o to nebezpečnejšia. Až do 81. min sme všetky situácie vyriešili k spokojnosti. Potom prišiel rohový kop a loptu od vzdialenejšej žrde poslal hlavou do siete Jeřábek – 1:2. Napriek krátiacemu sa času sme si ešte niekoľko príležitostí na skórovanie vypracovali. V 86. min neuspeli Guba a následne ani Bailey. O chvíľu neskôr skončila rovnako neúspešne kombinácia Wesleyho s Baileym.

Fotogaléria

ASTV 29.3.2024

Gong | Musíme ďalej tvrdo pracovať a ťahať za jeden povraz

Naše mužstvo pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká po reprezentačnej prestávke...