A-tím 27.2.2016

Napriek veľkej prevahe prehra proti Slovanu Bratislava

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali úvodný zápas jari, keď na domácom ihrisku podľahli Slovanu Bratislava 0:2 (0:2). Už v utorok sa predstavíme na ihrisku MŠK Žilina (16.55 h).
0:2 (0:2)
Trenčín
20. kolo, 15:45
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava

AS Trenčín | Šemrinec – Šulek, Udeh (46. Lawrence), Kleščík Madu – Koolwijk – Guba (46. Maierhofer), Bero, Rabiu, Schet (58. Kalu) – Van Kessel

ŠK Slovan Bratislava | Mucha – Pliatsikas, Salata, Sekulić, Zreľák – Simović, de Kamps (64. Scott) – Priskin, Kubík (73. Savičevič), Milinkovič – Vittek (81. Vittek)

Góly: 8. Kubík, 41. Priskin

Žlté karty: 28. Schet, 79. Šulek – 85. Milinkovič

Rozhodovali: Sedlák – Brendza, Hrčka

Diváci: 3500 (vypredané)

Komentár

Od úvodu zápasu sme boli aktívnejší. Hneď v prvých minútach sme vybojovali tri rohové kopy, avšak ani jeden z nich nebezpečenstvo nepriniesol. Priamy kop Milinkoviča upratal do bezpečia v 6. min kapitán Kleščík. O dve minúty chyboval v rozohrávke Udeh, Vittek vysunul Kubíka, ktorý v nájazde na Šemrinca nemal problém otvoriť skóre zápasu. V 11. min Slovanisti podnikli rýchly protiútok. Milinkovič našiel v päťke nekrytého Vitteka. Ten však zblízka napálil iba do Šemrinca. V 18. min mohol vyrovnať Bero. Dostal loptu za obranu, ale z vnútra šestnástky vysoko prepálil. O dve minúty Bero vybojoval loptu pre Van Kessela. Ten ani na dvakrát neprestrelil Muchu. V 23. min sa parádičkou predviedol Kleščík, keď po rohovom kope nožničkami trafil brvno brány Slovana. V 37. min zostal vo vnútri šestnástky nikým neatakovaný Bero. Loptu však dobre netrafil. O dve minúty hlavička Van Kessela minula cieľ. V závere úvodného polčasu prišla ďalšia chyba v zadných radoch, ktorú umiestnenou strelou gólovo zakončil Priskin.

Lopta bola aj po prestávke viac na našich kopačkách. V hre nám však chýbala väčšia ľahkosť pri rozbíjaní slovanistickej obrany. Až v 62. min po centri Van Kessela chýbalo Maierhoferovi málo, aby strelil kontaktný gól. Bratislavský tím sa stiahol pred vlastné pokutové územie a zodpovedne ho bránil.

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

Fotogaléria zo zápasu 16. kola základnej časti Fortuna ligy proti DAC 1904 Dunajská...

Aktuálne 28.11.2021

Slávik | Neviem si vypracovať stopercentné šance

Mužstvo Petra Hlinku má za sebou ďalší zápas, v ktorom hernú dominanciu nedokázalo pretaviť...