A-tím 2.8.2018

Po druhom víťazstve nad Górnikom postup do ďalšieho kola EL

AS Trenčín zvíťazil v odvetnom zápase 2. predkola Európskej ligy nad Górnikom Zabrze 4:1 (2:0) a zabezpečil si postup do 3. predkola súťaže. V minulotýždňovom prvom zápase v Poľsku sme vyhrali 1:0. V treťom predkole sa zverenci trénera Ricarda Moniza stretnú s holandským Feyenoordom Rotterdam. Prvý zápas odohráme vo štvrtok 9. augusta na štadióne v Žiline, odveta je na programe 16. augusta v Holandsku.
4:1 (2:0)
Myjava
Európska liga, Prípravný, 17:30
AS Trenčín - Górnik Zabrze

AS Trenčín | Šemrinec - Yem, Šulek, Lawrence, Skovajsa - Čatakovič, El Mahdioui (90. Van Arnhem), Zubairu - Sleegers, Mance (90. Umeh), Azango (86. Bukari)

Górnik Zabrze | Loska - Wolniewicz, Wisniewski, Suarez, Gryszkiewicz - Liszka (46. Smuga), Matuszek, Žurkowski, Urynowicz (46. Nowak) - Angulo, Jimenez (73. Ryczkowski)

Góly: 20. a 90. Čatakovič, 10. Angulo (vlastný), 59. Azango – 61. Smuga

Žlté karty: 23. El Mahdioui – 51. Matuszek

Rozhodovali: Hobber Nilsen - Ytterland, Bashevkin (všetci Nór.)

Diváci: 1897

Komentár

Od úvodných minút sme hrali ofenzívne. Patrila nám aj prvá šanca. Manceho strelu však obrana Górnika zablokovala. Poliaci odpovedali nepresnou strelou Žurkowského. V 10. min sa k rozohrávke priameho kopu postavil Sleegers a po jeho prudkom centri tečoval Angulo loptu do vlastnej siete – 1:0. Zaskočení Poliaci sa ešte nestihli poriadne spamätať, keď do šestnástky vnikol Čatakovič a ľavačkou poslal loptu do siete po druhý raz – 2:0. Górnik mohol znížiť pätnásť minút pred koncom prvého dejstva, keď po rohovom kope sme neodpratali loptu do bezpečia. Následná strela spoza šestnástky ale skončila vysoko nad bránou. Pred koncom polčasu ešte zaujala šanca Azanga, jeho strelu vyrazil Loska na rohový kop.

V úvode druhého polčasu sa Poliakom darilo držať loptu na kopačkách. Prvú šancu po prestávke si vypracoval po desiatich minútach, ale Angulo v dobre pozícii vystrelil slabo. Nám vyšla kontra po necelej hodine hry. Azango zvýšil už na 3:0. Górnik síce hneď z ďalšieho protiútoku znížil po zásahu Smugu, ale v zostávajúcich minútach si zverenci Ricarda Moniza nielenže držali dvojgólový náskok, ale v závere ho ešte zveľadili po druhom góle Čatakoviča – 4:1.

SC | V ďalšom kole domáceho pohára vycestujeme na Spiš

Žreb ďalšieho pokračovania Slovnaft Cupu na pôde Siene slávy slovenského futbalu nám...

Kadák | Neboli to síce najkrajšie góly, ale stál som na správnom mieste

Zápas tretieho kola Slovnaft Cupu na ihrisku štvrtoligového TJ...

Fotogalérie 1.10.2020

Fotogaléria | Zápas Slovnaft Cupu proti Radimovu

Fotogaléria zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu proti TJ Družstevník Radimov (2:1).