A-tím 18.10.2014

Po skvelom úvode napokon iba remíza

Zverenci trénera Martina Ševelu priviezli remízu z ihriska ŽP Šport Podbrezová (2:2). Už v siedmej minúte sme viedli po zásahoch Patrika Mišáka a Mosesa Simona. Súperovi sa však podarilo vyrovnať. V závere zápasu tím podržal aj brankár Igor Šemrinec.
2:2 (1:2)
14. kolo, 14:30
FK Železiarne Podbrezová - AS Trenčín

FK Železiarne Podbrezová | Maťašovský - Kupčík, Minčič, Snitka, Andrič - M. Pančík, Kochan, Podio, Harvilko (63. J. Pančík) - Vaščák, Nworah (86. Gál Andrezly)

AS Trenčín | Šemrinec - Čögley, Ramón, Kleščík, Holúbek - Lobotka - Guba (79. Mondek), Mišák (71. Lawrence), Hajradinovič (88. Bero), Simon - Jairo

Góly: 29. Vaščák, 68. Minčič - 5. Mišák, 7. Simon

Žlté karty: 34. Harvilko, 50. Vaščák, 83. Nworah - 55. Jairo

Červená karta: 90. Ramón

Rozhodovali: Prešinský - Kováč, Borsányi

Diváci: 2005

Komentár

Lepší vstup do zápasu sme si nemohli želať. Už po piatich minútach hry si na center Hajradinoviča nabehol do pokutového územia Mišák a nikým nekrytý otvoril hlavou skóre stretnutia – 1:0. Už o dve minúty neskôr potiahol akciu Guba, dobre časovanou prihrávkou uvoľnil Simona, ktorý strelou k ľavej žrdi upravil už na rozdiel dvoch gólov – 2:0. Diktovali sme tempo hry a dostávali sa do ďalších príležitostí. Po necelej štvrťhodine hry mohol po druhý raz skórovať Simon, no jeho zakončenie nemalo potrebnú razanciu. Súper sa v prvej polovici úvodnej štyridsaťpäťminútovky do ničoho nedostal. Prišla však 29. min, dekoncentrácia mužstva pri autovom vhadzovaní súpera, čo potrestal Vaščák. Tento gól domácim pomohol. Najmä strelec Podbrezovej nám robil problémy. V 33. min sa dostal k lopte cez dvojicu našich obrancov, ale od gólu nás zachránil Šemrinec.

Ani po zmene strán sme sa nevedeli vrátiť k hre z úvodu prvého polčasu. Prehrávali sme osobné súboje a problémy nám spôsoboval aj zlý terén. Domáci hrozili a niekoľkokrát to v našej šestnástke horelo. V 68. min si na rohový kop na prednú žrď nabehol Minčič a hlavou vyrovnal – 2:2. Obava o výsledok a agresívna hra domácich vnášala do našej hry nečakanú nervozitu. Do dobrej šance sa po nebezpečnom autovom vhadzovaní dostal strelec druhého gólu ŽP Šport, ale minul bránku. Pri ďalších príležitostiach zachraňovali Čögley a Holúbek. V nadstavenom čase pohrozil ešte raz Vaščák, ale Šemrinec svoj tím podržal.

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...