A-tím 29.6.2016

Po zlom prvom polčase prehra proti Mladej Boleslavi

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali úvodný z dvoch zápasov v rámci sústredenia v Česku, keď podľahli FK Mladá Boleslav 1:2 (0:2). Tím okolo kapitána Petra Kleščíka nezvládol prvý polčas stretnutia. V druhom síce mohol vyrovnať, ale gól napokon zaznamenal len Samuel Kalu. Ďalšie šance zostali nevyužité.
2:1 (2:0)
PRÍPRAVNÝ, 17:30
FK Mladá Boleslav - AS Trenčín

FK Mladá Boleslav | I. polčas: Šeda - Kysela, Kúdela, Polom, Keresteš - Valenta, Rada - Vukadinovič, Magera, Fabián - Mabrahu, II. polčas: Diviš - Pauschek, Hůlka, Čmovš, Fleišman - Takács, Houska - Kajumov (63. Přikryl), Baroš, Kalabiška - Chramosta

AS Trenčín | Šemrinec - Šulek, Kleščík, Skovajsa, Holúbek – Lawrence (83. Diks) – Rabiu (67. Jančo), Bero – Van Kessel, Janga (79. Bala), Kalu (67. Pedro)

Góly: 13. a 37. Mabrahu – 47. Kalu

Žltá karta: 38. Bero

Rozhodovali: Berka - Pospíšil, Halek

Diváci: 250

Mladá Boleslav začala zostra. Už po štyridsiatich sekundách nastrelila pravú žrď Šemrincovej brány. Aj ďalšie šance mal český tím a Šemrinec nevydržal dlho odolávať. V 13. min po ľahkej strate v strede poľa prišla rýchla akcia súpera, na ktorej konci bol Mabrahugolov – 1:0. Ďalšiu šancu súpera zlikvidoval Šemrinec. K prvému vážnejšiemu ohrozeniu súperovej bránky sme sa dostali až po necelej polhodine hry, ale Rabiuho strela skončila po zákroku obrancu Mladej Boleslavi nad bránou. Na rovnaké miesto letela aj ďalšia strela z kopačky nigérijského stredopoliara. V 37. min Skovajsa prehral súboj s Mabrahugolovom a ten bez problémov zvýšil okolo bezmocného Šemrinca na rozdiel dvoch gólov – 2:0. V závere prvého polčasu vyslal súpera do kontry zlou prihrávkou Bero, ale Šemrinec svoj tím podržal.

Druhý polčas začal pre AS celkom inak a celý jeho priebeh bol iný ako prvá štyridsaťpäťminútovka. Rabiu vybojoval loptu, Van Kessel ju potiahol od polovice ihriska až do pokutového územia, kde predložil gólovú prihrávku Kaluovi – 1:2. V 53. min skúšal prehodiť brankára súpera Janga, ale neuspel. O pät minút neskôr napálil Bero z hranice šestnástky brvo, od ktorého sa lopta podľa mienenie rozhodcu odrazila na čiaru. O minútu neskôr vyzval Bero k zakončeniu Kaluho, ale brankár Mladej Boleslavi bravúrne chytil. V 70. min sa na pravej strane presadil striedajúci Pedro, loptu dopravil do bránky Janga, no rozhodca videl postavenie mimo hru. V 83. min vykopol loptu z bránkovej čiary Kleščík.