A-tím 5.8.2017

Prehra a dve vylúčenia z trávnika Spartaka Trnava

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali druhý zápas v rade rozdielom jedného gólu. Spartaku Trnava podľahli na jeho trávniku 1:2 (1:1). Jediný gól AS Trenčín zaznamenal Achraf El Mahdioui.
2:1 (1:1)
3. kolo, 18:30
FC Spartak Trnava - AS Trenčín

FC Spartak Trnava | Vantruba – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Pehlivan, Greššák – Jirka (90. Janso), Pekár (66. Mihálik), Čanturišvili (80. Oravec) – Egho

AS Trenčín | Chovan – R. Klooster, Šulek, Kleščík, Skovajsa – El Mahdioui – Hilary (46. Ubbink), Paur, Zubairu (46. Beridze), Kvocera (71. Mance) – Janga

Góly: 31. Godál (11 m), 54. Godál - 23. El Mahdioui

Žlté karty: 57. Čanturišvili, 90. Tóth – 47. R. Klooster, 62. Šulek, 68. Kleščík

Červené karty: 84. Šulek, 87. R. Klooster

Rozhodovali: Kružliak - Mókoš, Lieskovský

Diváci: 3890

Komentár

V prvej desaťminútovke mali oba tímy dve dobré šance, ktoré však zostali nevyužité. Najskôr loptu zakončujúceho Paura nadvihol Vantruba nad bránu a o chvíľu po úniku Pekára spálil stopercentnú šancu Egho. V 23. min strelu Skovajsu, smerujúcu do pravej šibenice, vyrazil Vantruba na roh. Po jeho zahraní nás ale dostal do vedenia nepokrytý El Mahdioui hlavičkou pod brvno – 1:0. Domáci sa dočkali vyrovnania už po polhodine hry, keď za ruku Kleščíka v šestnástke nariadil rozhodca Kružliak pokutový kop. Godál vyrovnal na 1:1. V závere polčasu sme mali výhodu niekoľkých rohov, no skórovať sa nám nepodarilo.

Jirka nastrelil hneď v úvode druhého polčasu z uhla bočnú sieť našej brány a po následnom rohu hlavičkoval Egho vedľa. V 54. min po rýchlej akcii Spartaka a nezištnej prihrávke Jirku zakončil strelou pod brvno Godál - 2:1. V celom zvyšnom čase sme sa snažili o vyrovnanie, no druhého gólu sme sa nedočkali. V záverečnej desaťminútoke sme prišli o dvoch hráčov. Najskôr v 84. min po faule na Jirku a druhej žltej karte videl červenú Šulek a o tri minúty neskôr po faule na Pehlivana a znova druhej žltej karte musel predčasne z hracej plochy aj Klooster.