A-tím 30.1.2024

Príprava | Na záver sústredenia prehra proti CSKA Sofia

Zverenci trénera Iliju Stolica sa zo sústredním v tureckom Beleku rozlúčili prehrou proti bulharskému CSKA Sofia 0:2 (0:0). Výsledok stretnutia ovplyvnilo najmä viacero nepremenených šancí nášho mužstva.
2:0 (0:0)
Belek
PRÍPRAVNÝ, 13:00
CSKA Sofia - AS Trenčín

CSKA Sofia | Busatto – Estrada, Heintz, Lindseth, Mahmutovič, Petrov, Phaeton, Sanyang, Skarsem, Vion, Young, náhradníci: Antonov, Chorbadžijsku, Koch, Moreno, Orlinov, Papazov, Sakič, Šopov, Stoičev, Tufegdzič

AS Trenčín | Kukučka (77. Sláviček) – Kmeť, Bondarenko (63. Bagín), Stojsavljevič (77. Pires), Kozlovský (46. Skovajsa) – Ibrahim (77. Uchegbu), Bariš, Hollý (46. Hájovský) – Soares (63. Sunday), Gong (63. Demitra), Kupusovič (77. Mikulaj)

Góly | 62. Heintz, 85. Papazov

Sofijský CSKA ohrozil nášho brankára už v závere piatej minúty stretnutia. O necelé tri minúty sa dostal do zakončenia aj náš celok. Kmeťova strela prešla pomedzi štyroch brániacich hráčov. Zneškodnil ju až brankár Busatto. V 14. min rozbehol akciu z ľavej strany Soares, no jeho prihrávku pred biely bod zle umiestnil Hollý. Vďaka ostrým osobným súbojom sa do zakončenia dostávali ťažko obe mužstvá. Hra sa nasledujúce minúty odohrávala prevažne v strede ihriska. V polovici prvého polťčasu prišlo k niekoľkým zaváhaniam v bulharskej obrane. Koncom 32. min sme sa dostali do zakončenia po rohovom kope. Našu šancu však brankár CSKA zneškodnil tesne pred bránkovou čiarou. Následne Stojsavljevič našiel rozbiehajúcehi sa Kupusoviča, ktorý vynikajúcou strelou opečiatkoval žrď. Do druhého polčasu vstúpil aktívnejšie náš tím, ktorý už v 52. min mohol ísť do vedenia. No ofsajdový verdikt ponechal bezgólové skóre. Z následnej akcie však okamžite pohrozila Sofia a dostala sa do jednogólového vedenia zásluhou Heintzeho – 1:0. Inkasovaný gól náš tím ešte viac nabudil. Šance sme však nedokázali premeniť. V 74. min našiel Kmeť po rohu za šestnástkou Skovajsu. Jeho strelu vyrazil brankár CSKA tesne vedľa troch žrdí. V 80. min sa do šance po dobrej kombinácií dostal mládežník Hájovský, ale opäť sme neskórovali. V 85. min sa po nedôslednosti v našej obrane dostal bulharský tím do dvojgólového vedenia – 2:0. V závere zápasu sme opäť ohrozili bulharského brankára, no všetky naše šance ostali nevyužité.

Ohlasy po zápase

ASTV 26.4.2024

Bariš | Čaká nás nepríjemné mužstvo s dobrou obranou

Mužstvo pod vedením trénera Iliju Stolicu čaká tento víkend 7. kolo nadstavbovej časti...