A-tím 8.2.2020

Príprava | V generálke víťazstvo proti Zbrojovke Brno

Zverenci trénera Norberta Hrnčára vyhrali v generálke na štart ligovej jari Fortuna ligy proti FC Zbrojovka Brno 3:2 (0:1). Naše góly strelili Martin Šulek, Richard Križan a Hamza Čatakovič.
3:2 (0:1)
Trenčín
PRÍPRAVNÝ, 14:00
AS Trenčín - FC Zbrojovka Brno

AS Trenčín | Bergsen – Šulek (66. Kpekawa), Križan, Kapuadi, Nielsen (59. Ligeon) - El Mahdioui - Zubairu (46. Kadák), Koolwijk (73. Gomes) - Van Kessel, Čatakovič, Comvalius (46. Letenay)

FC Zbrojovka Brno | Floder (46. Šustr) - Bariš (60. Štepanovský), Šural, Dreksa (46. Vintr), Kotula - Krška (46. Jurásek), J. Sedlák, Čermák, Šumbera - Hladík, Fousek (46. Přichystal)

Góly | 53. Šulek, 58. Križan, 74. Čatakovič - 8. Krška, 76. Fousek (pen.)

Komentár

Prvá polovica zápasu bola pod kontrolou Zbrojovky. Súper bo aktívny pri napadaní a nedovolil nám rozvinúť kombinačnú hru. Navyše, hostia sa už v 8. min ujali vedenia. Po dlhom odkope z vlastnej polovice sa dostal k lopte Krška a presnou strelou trafil k žrdi – 1:0. Aj ďalšie šance mali futbalisti Brna. Bergsen však bol na svojom mieste. Jedinú vážnu príležitosť sme si vypracovali v závere prvého polčasu, no Čatakovič v rozhodujúcom momente zaváhal. Do druhého polčasu prišli zmeny a tie priniesli aj celkom nový obraz hry. Začali sme hrať presnejšie, aktívnejšie a dostavili sa aj šance. V 53. min loptu skvele vyviezol Šulek. Kadák ju posunul na Van Kessela, ktorý pred bránou našiel v pozícii hrotového útočníka hlavu Šuleka – 1:1. Už o päť minút sa po rohu dostal ku gólovej hlavičke Križan – 2:1. V 74. min sme predviedli ďalšiu výbornú kombináciu viacerých hráčov. Na konci akcie bola nezištná prihrávka El Mahdiouiho a presne zakončenie Čatakoviča – 3:1. Zbrojovka o chvíľu z pokutového kopu znížila, ale víťazstvo 3:2 sme napokon bez problémov udržali.

SC | V ďalšom kole domáceho pohára vycestujeme na Spiš

Žreb ďalšieho pokračovania Slovnaft Cupu na pôde Siene slávy slovenského futbalu nám...

Kadák | Neboli to síce najkrajšie góly, ale stál som na správnom mieste

Zápas tretieho kola Slovnaft Cupu na ihrisku štvrtoligového TJ...

Fotogalérie 1.10.2020

Fotogaléria | Zápas Slovnaft Cupu proti Radimovu

Fotogaléria zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu proti TJ Družstevník Radimov (2:1).