A-tím 30.10.2019

Slovnaft cup | Hladký postup cez Skalicu do štvrťfinále pohára

Zverenci trénera Norberta Hrnčára postúpili do štvrťfinále Slovnaft Cupu. V osemfinále domácej pohárovej súťaže vyradili na domácom trávniku štadióna na Sihoti druholigový MFK Skalica po víťazstve 4:0 (1:0). Dva góly strelil Ante Roguljić. Po jednom pridali Osman Bukari a Lukáš Skovajsa.
4:0 (1:0)
Trenčín
osemfinále, 13:30

AS Trenčín | Chudý – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Julien – Koolwijk – Abdul, Roguljić – Osman (77. Lamine), Depetris (65. Čataković), Van Kessel (70. Corryn)

MFK Skalica | Milošovič – Švrček, Nagy, Hlavatovič, Popović, Frimmel, Tomovič, Mášik, Haša (79. Frühauf), Šebesta (76. Hollý), Blažek (76. Pospíšil)

Góly | 37. a 70. Roguljić, 46. Osman, 89. Skovajsa

Žlté karty | 84. Koolwijk, 90. Čataković – 16. Tomovič

Rozhodovali | Marhefka – Vorel, Súkeníková

Diváci | 913

Po opatrnom úvode zápasu pohrozili ako prví hostia. Frimmelov center do pokutového územia však Chudý vyboxoval na roh. Od tohto momentu sme prebrali kontrolu nad zápasom a súpera zatlačili na jeho polovicu. Vyústením našej aktivity bol otvárací gól stretnutia. Šulek ešte neuspel, no Abdul následne uvoľnil Roguljiča a ten krížnou strelou skóroval – 1:0. Hneď v prvej minúte druhého polčasu si Osman nabehol na dlhý center a poslal náš tím do dvojgólového vedenia – 2:0. Aktívny ghanský krídelník v ďalších šanciach pohorel. Súper sa osmelil, avšak Haša pri pokuse o nožničky neuspel. Zápas definitívne zlomilo na našu stranu aktívne napádanie Osmana, ktorý získal loptu a prihral do prázdnej brány Roguljičovi – 3:0. Ešte pred konečným hvizdom sa po prihrávke Šuleka presadil hlavou Skovajsa – 4:0.