A-tím 2.2.2017

Tretí zápas a tretia prehra na zimnom sústredení v Beleku

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali aj tretí zápas na zimnom sústredení v tureckom Beleku. Nórskemu prvoligistovi Tromsö IL podľahli 1:4 (0:2). Jediný gól AS zaznamenal hlavou po rohovom kope Peter Kleščík.
4:1 (2:0)
PRÍPRAVNÝ, 14:00
Tromsø IL - AS Trenčín

AS Trenčín: Vozár – Maduka, Kleščík, Skovajsa – Abdul – Šulek, Ubbink (61. Pedro Colina), Beridze, Lawrence – Janga (73. Prekop), Uche (46. M. Klooster)

Góly: 25. Espejord, 46. a 56. Olsen, 76. Sigurdarson (11 m) – 54. Kleščík

Komentár

Tromsö vstúpilo do zápasu lepšie. Už v 5. min dokázalo preniesť hru na pravú stranu našej šestnástky, ale Vozár svoj tím po prvý raz podržal. Po necelej štvrťhodine faulovali Beridzeho na hranici pokutového územia. K priamemu kopu sa postavil Kleščík, no loptu poslal nad bránu. Nóri takmer každú akciu riešili dlhou kolmicou na našu polovicu. Po zle prevedenom autovom vhadzovaní sa súper dostal k ďalšej strele. Vozár sa však natiahol a strelu vytlačil na rohový kop. V 25. min prišiel center z pravej strany, do ktorého sa vložil Espejord, a otvoril skóre stretnutia – 0:1. Napriek inkasovanému gólu bol brankár Vozár našim najlepších hráčom a svoj tím ešte párkrát podržal. V poslednej minúte prvého polčasu prišiel ďalší z rýchlych prechodov nórskeho mužstva stredom ihriska. Na konci akcie bol Olsen – 0:2.

Po prvom polčase sme testované rozostavenie s troma obrancami a dvoma hrotovými útočníkmi zmenili na tradičný systém 4-3-3. TIL sme dokázali dostať hlbšie na jeho polovicu. Po pravej strane unikol M. Klooster, avšak Jangova hlavička letela mimo žrde. V 54. min sa po rohovom kope presadil Kleščík – 1:2. Keď sa zdalo, že by mohlo prísť vyrovnanie, prišla ďalšia krížna lopta na našu ľavú stranu znamenajúca gól v našej sieti. Prvú strelu Skovajsa síce zblokoval, ale na druhý Olsenov pokus bol krátky už aj Vozár – 1:3. V 76. min zle rozohral Maduka, Vozár sám zoči-voči útočníkovi TIL fauloval a Sigurdarson po strele zo značky pokutového kopu upravil na konečných 4:1 z pohľadu nórskeho mužstva.