A-tím 22.4.2018

Tretia domáca prehra v rade, podľahli sme Slovanu Bratislava

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča prehrali v zápase 6. kola nadstavby Fortuna ligy proti ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:2). Jediný gól AS zaznamenal Achraf El Mahdioui.
1:3 (0:2)
28. kolo, 17:00
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – Beridze (72. Van Arnhem), El Mahdioui, Ubbink (46. Sleegers) – Gong, Čatakovič (46. Mance), Azango

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Rundič, Božikov, Bajrič, Čikoš – Rabiu (78. De Kamps), Nono, Savičevič – Moha, Šporar (87. Vittek), Čavrič (63. Hološko)

Góly: 74. El Mahdioui - 9. Šporar, 39. Rabiu, 55. Čavrič

Žlté karty: 33. Anzago – 54. Nono

Rozhodovali: Ochotnický - Bobko, Chládek

Diváci: 1768

Komentár

V 9. min sa do vedenia dostal hosťujúci Slovan. Na rohový kop si nabehol Šporar, ktorý vysokú loptu od Nona poslal hlavou do siete. O tri minúty si hráči AS pýtali pokutový kop, keď jeden z brániacich hráčov zasiahol loptu rukou. Hoci sme boli aktívnejší, šance neprichádzali. Naše akcie končili pred šestnástkou Šullu. Až v 27. min Čatakovič ponúkol prihrávku Beridzemu, ten však loptu netrafil dobre a brankár "belasých" s problémami kryl. O tri minúty zostal nepokrytý v pokutovom území Čatakovič, ale v ťažkej pozícii trafil iba pripraveného brankára Šullu. V závere prvého polčasu padol druhý gól. V 39. min vyslal umiestenú strelu z rohu šestnástky Rabiu a tá zapadla do pravého horného rohu Šemrincovej bránky – 2:0.

AS sa po prestávke snažil o čo najrýchlejšie skorigovanie stavu. V 53. min sa do dobrej streleckej pozície dostal Mance. Mohol ešte prihrať voľnému Azangovi, ale rozhodol sa zakončiť sám a namieril nad bránku. O dve minúty udrelo na opačnej strane. Šemrinec zle vybehol a Čavrič skóroval do prázdnej bránky. Aktivita na kopačkách AS neutíchala, ale spaľovali sme naše šance. Až v 74. min znížil El Mahdioui na 1:3 hlavou po rohovom kope.

ASTV | O týždeň uzavrieme prvú časť výstavby nového štadióna

ASTV vám prináša rozhovor s manažérom investícií AS Trenčín Vladimírom...

Rozhovory 21.2.2019

Nádejní Laczkó a Urminský v AS Trenčín

Počas jarnej časti aktuálneho ročníka budú súčasťou kabíny prvého mužstva AS Trenčín stopér Adam...

WU 15 21.2.2019

Žiačky víťazom domáceho AS Trenčín Cupu

Žiačky AS Trenčín ročník narodenia 2004 sa stali víťazkami domáceho halového turnaja AS Trenčín Cup...