A-tím 5.8.2018

Vysoké víťazstvo nad nováčikom zo Serede

Zverenci trénera Ricarda Moniza vyhrali v zápase 3. kola Fortuna ligy nad ŠKF iClinic Sereď 5:1 (2:0). Dva góly zaznamenal Joey Sleegers, po jednom pridali Achraf El Mahdioui, Emeka Umeh a Hamza Čatakovič.
5:1 (2:0)
Myjava
3. kolo, 19:00
AS Trenčín - ŠKF Sereď

AS Trenčín: Šemrinec - Yem, Van Arnhem, Lawrence, Skovajsa - El Mahdioui - Zubairu (62. Čatakovič), Ubbink - Sleegers, Umeh (85. Mance), Azango (62. Kadák)

ŠKF Sereď: Penksa - Mečiar (46. Hučko), Michalík, Ba, Sus - Baez (25. Gatarič), Adekuoroye - Richnák, Ulrich (80. Militosjan), Ventúra - Morong

Góly: 23. a 90. Sleegers, 37. El Mahdioui, 54. Umeh, 89. Čatakovič - 64. Gatarič

Žlté karty: 58. Azango, 84. Umeh – 11. Mečiar, 51. Hučko

Rozhodovali: Ziemba - Benko, Borsányi

Diváci: 789

Komentár

Od úvodu stretnutia sme sa dostávali na dostrel súperovej brány. V 12. min po priamom kope Ubbinka predĺžil Sleegers loptu na El Mahdiouiho, ale jeho zakončenie išlo tesne vedľa Penksovej brány. Brankár Serede prvýkrát kapituloval v polovici prvého polčasu. Skovajsa potiahol loptu pred šestnástku a centrom našiel Sleegersa, ktorého obrancovia nedokázali pokryť. Tvrdou strelou zblízka rozvlnil sieť - 1:0. Náš tlak pokračoval, Penksa bol v neustálej permanencii a viackrát podržal svoj tím. V 37. min však bol prikrátky na presný projektil El Mahdiouiho z dvadsiatich metrov - 2:0.

Nohu z plynu sme neubrali ani po prestávke. Ubbink sa dostal k lopte, ale spoza šestnástky nenamieril presne. V 54. min sa však zaskvel Umeh prvým gólom v drese AS - 3:0. Sereď sa z ojedinelej príležitosti podarilo znížiť. Po hodine hry sa presadil striedajúci Gatarič, ktorý sa dostal za obranu a obstrelil Šemrinca – 1:3. Tento moment nováčika povzbudil, Gatarič sa ocitol v ďalšej dobrej šanci, ale nevyšla mu kľučka a sám sa pripravil o možnosť ísť do koncovky. Záver opäť patril AS. Naše víťazstvo prikrášlili ďalšími presnými zásahmi Čatakovič a Sleegers.

Sedem dní v AS Trenčín pod záštitou 7DAYS

ASTV vám prináša tretie vydanie nového televízneho formátu „Týždeň v AS Trenčín“. Hoci obsah...

ASTV: Zostrih z prípravného zápasu proti Interu Bratislava

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu AS Trenčín - FK Inter Bratislava...