Aktuálne 28.9.2015

Ševela chválil, ale zdvihol aj varovný prst

Na sobotňajší zápas proti Skalici (3:0) nastúpilo nielen šesť zahraničných futbalistov, ale aj pätica hráčov, ktorá prešla kompletnou mládežníckou pyramídou AS Trenčín. Jakub Holúbek, Lukáš Skovajsa, Martin Šulek, Denis Jančo a Matúš Bero obliekli bielo-červený dres už v prípravkách a prebojovali sa až do prvého mužstva. K nim možno pripočítať aj Petra Kleščíka, ktorý prišiel do Trenčína ako šestnásťročný tínedžer.

Dvaja zo spomenutej šestice boli zaujímaví aj pre zástupcov médií počas pozápasovej tlačovej konferencie. Matúš Bero vďaka trojgólovému zásahu a osemnásťročný Denis Jančo pre debut v základnej jedenástke. „Teší ma strelecká potencia Matúša Bera. Deň pred zápasom sme sa rozprávali o efektivite a hneď nato dal tri góly,“ potvrdil svoju spokojnosť tréner Martin Ševela a pokračoval na adresu mladšieho z dvojice odchovancov: „Mali sme problém v strede poľa. Rabiu ešte nebol stopercentne pripravený, preto sme nechceli ísť do rizika. Opatovský dostal proti Žiline úder lakťom do oblasti tváre. Sedem stehov na pere a problémy so zubami vyradili aj jeho. Preto sme použili hráča z našej devätnástky. Netvrdím, že Denis (Jančo) je pripravený, ale svoje miesto si zastal. Má veľký potenciál. Musí však zostať pokorný a pracovať. Jedným štartom to pre neho nekončí, ale iba začína.“

Tak ako bol tréner pozitívny v prípade mladíkov, ostrejšie slová zvolil na adresu skúsenejších hráčov. Nespokojný bol najmä z hrou mužstva v krídelných priestoroch. „Gino (van Kessel) musí byť ťahúňom mužstva. Súperi musia mať problém ho zastaviť. Tak ako tomu bolo možno pred rokom. Jeho nepresvedčivým individuálnym výkonom trpí celé mužstvo,“ vyjadril sa tréner Ševela.

Podobné kritické slová zvolil aj na adresu druhého z našich oporných krídelných hráčov Dávida Gubu. „Spoločne s Ginom musia preukazovať svoju kvalitu. Naša hra je založená na presadení sa v krídelných priestoroch. Pokiaľ tak nebudeme robiť, bude to na škodu nielen jednotlivcov, ktorých sa to týka, ale celého tímu. Dávidovi sme po Žiline ukázali jeho štatistiky. Vôbec neboli dobré. Rovnako ako jeho reakcia po vystriedaní. Druhý polčas proti Skalici bol z jeho strany lepší, ale stále musí na sebe veľa pracovať. Ak si niekto myslí, že je hotovým futbalistom, nie je to tak. Zlepšiť sa musí fyzicky i mentálne.“

Ďalšie slová boli adresované nielen spomínanej dvojici. „Nemôžeme na krídle tri z piatich lôpt stratiť. Potom sa nedostávame do ofenzívy, sme rozťahaní po celom ihrisku a obrana trpí. Následne majú problém nielen obrancovia, ale celé mužstvo,“ dodal na záver Ševela, ktorý dal mužstvu dva dni voľno, ale už v utorok ráno pokračuje s mužstvom v tréningovom procese.

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Myjava
Fortuna liga, 21. kolo, 2.3.2019
AS Trenčín - Železiarne Podbrezová
3:1 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 20. kolo, 23.2.2019
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 23.2.2019

Po prehre s posledným ViOnom šanca na šestku minimálna

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča prehrali na ihrisku Zlatých Moraviec 1:3 (0:1)....

ASTV 23.2.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV

ASTV vám prináša tretie tohtoročné vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS Trenčín....

ASTV 22.2.2019

ASTV | O týždeň uzavrieme prvú časť výstavby nového štadióna

ASTV vám prináša rozhovor s manažérom investícií AS Trenčín Vladimírom...

Rozhovory 21.2.2019

Nádejní Laczkó a Urminský v AS Trenčín

Počas jarnej časti aktuálneho ročníka budú súčasťou kabíny prvého mužstva AS Trenčín stopér Adam...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak