Rozhovory 7.1.2017

Zimnú prípravu odštartovala aj jedenástka nových hráčov

Zverenci trénera Martina Ševelu odštartovali zimnú prípravu na druhú polovicu aktuálneho ročníka Fortuna ligy v domácich podmienkach na Sihoti. Realizačný tím mal k dispozícii celkovo tridsať hráčov. Na úvodnom tréningu sa v kabíne prvého mužstva ukázalo jedenásť nových tvárí. Z jesenného kádra chýbali iba Martin Šulek a Jakub Paur, ktorí sú s reprezentačnou rezervou na sústredení v Spojených arabských emirátoch.

Už v utorok 10. januára je na programe prvý z desiatich prípravných zápasov, ktoré sú v kalendári prvého mužstva naplánované na január a február. Tím Martina Ševelu odštartuje hernú prípravu na ihrisku štvrtého tímu jesene najvyššej českej súťaže FC Fastav Zlín (13.00). Na domácom ihrisku sa predstavíme v sobotu 14. januára, keď v dvojzápase privítame druholigovú Nitru (11.00 a 13.00).

Nasledovať budú dve sústredenia. Prvé sa uskutoční v českom Nymburku (18. januára - 21. januára). V rámci tohto tréningového kempu odohráme zápasy proti Mladej Boleslavi a Libercu. Obe stretnutia sú na programe na ihrisku prvého menovaného klubu. Na tradičnom sústredení v Turecku (25. januára - 4. februára) odohráme tri zápasy. Postupne sa stretneme s bulharským Ludogorcom Razgrad, chorvátskym Hajdukom Split a nórskym Tromsö IL.

Z nových hráčov sa na úvodnom tréningu predstavili dvadsaťročný holandský krídelník Milton Klooster a jeho dvojička Rodney Klooster hrajúci na pozícii pravého obrancu. Na skúške sú osemnásťročný brazílsky stopér Caio Laizo Werneck, rovnako starý krajný obranca zo Surinamu Geston Pinas a devätnásťročný pravý obranca Kerim Palič z Bosny a Hercegoviny. Do prípravy sa zapojilo aj kvarteto hráčov, ktorých príchod klub oznámil ešte koncom minulého roka. Sú to holandský stredopoliar Desley Ubbink, nigérijskí krídelníci Usman Adekunle Issa, Hillary Gong Chukwah a ich krajan Abdul Musa Zubairu nastupujúci na poste stredopoliara. Do prípravy sa po návrate z hosťovania v Interi Bratislava zapojil stopér Tomáš Šalata a z dorastu prišiel Adrián Slávik nastupujúci na kraji obrany. AS Trenčín má záujem ešte o dvoch alebo troch nových hráčov.

Z jesenného kádra prestúpil do belgického KAA Gent Samuel Kalu a tím opustili aj Jamarro Diks, Ruben Gabriel, Matúš Opatovský, Cong Yao Yin, Rafael Vieira, Chisom Johnson a Pedro Barrios. Navyše, klub plánuje uvoľniť na prestup alebo hosťovanie aj trojicu Jeffrey Ket, Aldo Baéz a Erik Mikeš.

Termíny zimnej prípravy v ročníku 2016/2017
7. januára: začiatok zimnej prípravy
10. januára: FC Fastav Zlín – AS Trenčín (13.00, Zlín)
14. januára: AS Trenčín – FC Nitra (11.00 a 13.00, Trenčín)
18. januára – 21. januára: sústredenie v Nymburku
19. januára: FK Mladá Boleslav – AS Trenčín (11.00, Mladá Boleslav)
21. januára: Slovan Liberec – AS Trenčín (11.00, Mladá Boleslav)
25. januára – 4. februára: sústredenie v Turecku
27. januára: Ludogorec Razgrad – AS Trenčín (Belek/Tur.)
30. januára: Hajduk Split – AS Trenčín (Belek/Tur.)
2. februára: Tromsö IL – AS Trenčín (Belek/Tur.)
11. februára: AS Trenčín – FK Fotbal Třinec (Trenčín)
19. februára: AS Trenčín – Považan Nové Mesto nad Váhom

Zoznam hráčov na prvom tréningu zimnej prípravy
Brankári: Igor Šemrinec, Adrián Chovan, Matej Vozár

Obrancovia: Peter Kleščík, Lukáš Skovajsa, Maduka Udeh, Rodney Klooster, Caio Laizo Werneck, Geston Pinas, Kerim Palič, Tomáš Šalata, Adrián Slávik, Jeffrey Ket

Stredopoliari: Filip Halgoš, Denis Jančo, James Lawrence, Dávid Richtárech, Desley Ubbink, Pedro Colina, Abdul Musa Zubairu, Aldo Baéz

Krídelníci a útočníci: Aliko Bala, Rangelo Janga, Milan Kvocera, Uche Nwofor, Erik Prekop, Milton Klooster, Usman Adekunle Issa, Hillary Gong Chukwah, Erik Mikeš

Zmeny v kádri pred štartom zimnej prípravy 2016/2017
Príchody: Milton Klooster (Holandsko, krídelník), Rodney Klooster (Holandsko, pravý obranca), Caio Laizo Werneck (Brazília, stopér), Geston Pinas (Surinam, krajný obranca), Kerim Palič (Bosna a Hercegovina, pravý obranca), Desley Ubbink (Holandsko, stredopoliar), Usman Adekunle Issa (Nigéria, krídelník), Hillary Gong Chukwah (Nigéria, krídelník), Abdul Musa Zubairu (Nigéria, stredopoliar), Tomáš Šalata (návrat z hosťovania v Interi Bratislava, stopér), Adrián Slávik (dorast AS Trenčín, krajný obranca)

Odchody: Samuel Kalu (prestup KAA Gent), Jamarro Diks, Ruben Gabriel, Matúš Opatovský, Cong Yao Yin, Rafael Vieira, Chisom Johnson, Pedro Barrios

Hráči uvoľnení na prestup alebo hosťovanie: Jeffrey Ket, Aldo Baéz, Erik Mikeš

Autor: astn
Rozpis zápasov
19:00 Poprad
Fortuna liga, baráž, 28.5.2019
FK Poprad - AS Trenčín
0:0 Trenčín
Fortuna liga, 32. kolo, 24.5.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 26.5.2019

FL | Baráž v utorok v Poprade, odveta v sobotu v Žiline

V baráži o účasť v budúcom ročníku Fortuna ligy narazíme na druhý tím druhej ligy FK...

Fotogalérie 26.5.2019

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Trnave

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava (0:0).

ASTV 25.5.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Trnave

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy FC Spartak Trnava - AS Trenčín...

ASTV 25.5.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy FC Spartak Trnava - AS Trenčín (0:0).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak